Skóra wrażliwa

wrazliwa-skoraWrażliwa skóra często reaguje na czynniki zewnętrzne zaczerwienieniem i przesuszeniem. Jest płytko unaczyniona z widocznymi popękanymi naczynkami tzw. „pajączkami”.

Przypomina nieco cerę suchą, gdyż produkuje mało tłuszczu. Występuje u osób w każdym wieku. Jest dość trudna w pielęgnacji, ponieważ nie toleruje większości kosmetyków, zwłaszcza tych zapachowych i kolorowych, sygnalizując nieprzyjemnymi objawami jak swędzenie, mrowienie i pieczenie. Nie powinnyśmy zatem zbyt często zmieniać ani też nadużywać kosmetyków, aby nie narażać skóry na reakcję alergiczną.

Przy wrażliwej skórze należy stosować hipoalergiczne środki piorące i myjące, które powinny być wcześniej przetestowane dermatologicznie. Problem wrażliwej skóry niestety najczęściej dotyczy dzieci, których skóra jest mało odporna na działanie wszelkich drażniących środków. Skóra dziecka, szczególnie w okresie niemowlęcym jest bardzo delikatna i bardziej przepuszczalna dla czynników zewnętrznych. W następstwie stosowania niewłaściwych środków piorących może pojawić się uczulenie kontaktowe, zaczerwienienie, świąd. Dziecko może być rozdrażnione a nawet może pojawić się problem braku apetytu.

W ofercie Triumf znajdują się 100% naturalne orzechy do prania, które wyjątkowo dbają o skórę Twoją i Twojego dziecka.Triumf to doskonały środek do prania ubrań i bielizny dzieci oraz osób o skłonnej do alergii skórze, wrażliwych na chemiczne detergenty. Właściwości piorące, odtłuszczające i bakteriobójcze zapewnia orzechom znajdująca się w ich łupinach SAPONINA. Po zetknięciu z wodą, Saponina zmienia się w myjącą, bezwonną pianę. Zobacz jak łatwo dbać o zdrową skórę i być EKO.
Możesz im zaufać. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. >

Poznaj nasze inne marki