Jak dbać o kolory

dbaj-o-koloryUbrania pod wpływem prania bardzo często tracą swój wygląd. Biel bardzo często szarzeje, kolory tracą swoją świeżość i intensywność.

Aby temu zapobiec powinniśmy stosować się do kilku podstawowych rad:

1. Nie pierz kolorów z jasnymi ubraniami. Nigdy nie wiesz, które z ubrań kolorowych zabarwi białe ubrania.

2. Nowe ubranie przed założeniem pierz oddzielenie albo ręcznie. Obecnie ubrania są coraz gorszej jakości a kolor bardzo często farbuje podczas pierwszych prań. Należy sprawdzić czy nowe ubrania nie farbują.

3. Kolorowe ubrania, swetry, topy z nadrukiem i oczywiście dżinsy pierz na lewej stronie. Pranie na lewej stronie ochroni je przed wyblaknięciem koloru lub odbarwieniami.

4. Nie używaj więcej proszku czy płynu do prania niż zaleca producent. Ubrania nie będą lepiej wyprane, a zamiast tego nadmiar nierozpuszczonego proszku lub płynu osadzi się w załamaniach ubrania.

5. Zanim użyjesz odplamiacza, nałóż odrobinę odplamiacza w mało widocznym miejscu i zaprasuj to między dwoma prześcieradłami żelazkiem nastawionym na wysoką temperaturę. Jeśli nie pojawią się żadne zmiany w kolorze tkaniny spokojnie możesz użyć odplamiacza.

W ofercie Triumf znajdują się niemieckiej jakości proszki i płyny do prania kolorowych tkanin. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Poznaj nasze inne marki